Menu
EN

مشاهده خبر

image
تعداد بازدید:9 | تاریخ انتشار: 1396/1/30

استقبال مردمی از برگزاری بازی های بومی و محلی و به یاد قدیم توسط دارالشهدای تهران

مدیر اداره تربیت بدنی منطقه 17 از استقبال بی نظیر شهروندان از غرفه بازی های بومی محلی و به یاد قدیم دارالشهدای تهران در جشنواره ورزش، تفریح تندرستی همه جا برای همه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی منطقه 17، بیگدلی مدیر اداره تربیت بدنی منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به برگزاری جشنواره تفریحی ورزشی «ورزش، تفریح، تندرستی: همه جا برای همه» بیش از 50 عنوان فعالیت توسط تربیت بدنی دارالشهدای تهران در بوستان قائم در حال برگزاری است که از این میان غرفه بازی های بومی و محلی و به یاد قدیم توانسته با برپایی بازی های متنوع و جذاب استقبال بی نظیر شهروندان را جلب نماید.
بیگدلی افزود: بازی های بومی و محلی به هرگونه فعالیت فیزیکی یا فکری اطلاع می شود که جزئی از تنوع میراث جهانی محسوب می شود و با توجه به آداب و رسوم مردم هر منطقه، بدون محدودیت سنی و جنسی بصورت انفرادی یا گروهی فارغ از مقررات سخت و محدود کننده برای کسب آمادگی جسمانی و دفاعی، تقویت هوش و حافظه، شادی و نشاط، گذراندن وقت و سرگرمی، انجام مراسم آیینی، نیایش، کسب سلامتی و ... انجام می شود.
به گفته بیگدلی لی لی، وسطی، طناب بازی، بالا بلندی ،  هفت سنگ،الک دولک، گانیه،گل یا پوچ، اسم فامیل، دوز، طناب کشی و ... برخی از بازی های بومی محلی است که در غرفه های جشنواره تفریحی ورزشی واقع در بوستان قائم توسط دارالشهدای تهران برگزار می شود و استقبال روز افزون از این بازی ها نشان می دهد که سرگرمی های مجازی و بازی های دیجیتال هرگز نخواهند توانست جایگزین مناسبی برای بازی های پرتحرک و پرنشاط قدیمی شوند. 


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
برچسب :