Menu
EN

مشاهده خبر

تعداد بازدید:9 | تاریخ انتشار: 1396/1/30

همزمان با هفته ملی سلامت انجام می شود؛ برگزاری جشنواره سلامت در بوستان خلیج فارس منطقه 15

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 15 از برگزاری جشنواره سلامت در بوستان خلیج فارس منطقه همزمان با هفته ملی سلامت (اول تا هفتم اردیبهشت) خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، رضا اسماعیلی با اعلام مطلب فوق افزود: در راستای آگاه سازی عموم شهروندان و گسترش آموزش های همگانی در خصوص بیماری افسردگی و اهمیت نقش نشاط و شادابی در پیشگیری از این بیماری در جامعه، برنامه های این هفته با شعار" زندگی سالم و با نشاط" برگزار می شود.
 معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در تشریح برنامه های جشنواره سلامت خاطر نشان کرد: در این راستا جشنواره سلامت با ارائه خدمات سلامت محورشامل طب سنتی، ویزیت پزشکی، مشاوره روانشناسی، مشاوره تغذیه، توان یابی، بازی های بومی سالمندان و... در بوستان خلیج فارس برگزار می شود.
وی به برپایی ایستگاه سلامت شامل مشاوره پزشکی، تست قند و فشار خون، تست BMI و توزیع بسته های بهداشتی در مدارس محلات محروم و کم برخوردار اشاره کرد و افزود: همزمان با هفته سلامت با حضور مسئولین زنگ سلامت به صورت نمادین در مدرسه زمزم نواخته می شود و با اجرای ویژه برنامه هایی؛ خدمات سلامت به دانش آموزان ارائه خواهد شد.
اسماعیلی در ادامه خاطر نشان کرد: غرفه "سلام همکار" نیز چهارم اردیبهشت ویژه کارکنان شهرداری با ارائه خدماتی نظیر تست قند و فشار خون، مشاوره پزشکی، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی چهارم اردیبهشت در محوطه شهرداری منطقه مستقر و به همکاران خدمات سلامت ارائه می کند.
وی در ادامه افزود: در طی هفته سلامت کارگاه ها و همایش های آموزشی سلامت محور در خانه های سلامت محلات 21 گانه منطقه دایر و علاوه بر ارائه خدمات پزشکی به شهروندان؛ جشنواره ی غذای سالم نیز در این مراکز برگزار خواهد شد.
معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در پایان با اشاره به عیادت شهردار و مسئولین منطقه از بیماران مرکز پزشکی بیماری های خاص در ششم اردیبهشت یادآور شد: در این روز طی مراسمی از فعالان حوزه  سلامت در بوستان خلیج فارس تجلیل می شود.
شایان ذکر است، برگزاری تورهای سلامت توسط خانه های سلامت محلات 21 گانه منطقه از دیگر برنامه های اجرایی این هفته است.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
برچسب :هفته سلامت