Menu
EN

مشاهده خبر

image
تعداد بازدید:40 | تاریخ انتشار: 1396/6/19

از سراسر کشور صدها شاعر در همایش آوای ایل گرد هم آمدند

صدها شاعر و علاقمند به شعر و ادب فارسی از سراسر کشور در همایش سراسری شاعران که همزمان با همایش آوای ایل در موزه طیعت و حیات وحش ایران – دارآباد- برگزار شد، گردهم آمدند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، دکتر مجید نوائیان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران - داراباد - با بیان خبر فوق اظهار داشت : در این مراسم که به همت انجمن ادبی پایتخت شعر و موزه دارآباد برگزار شد ، شاعران در سبک های مختلف شعر و ادب با حضور در نشست های ادبی به شعرخوانی پرداختند.
وی گفت: نشست شعر کلاسیک را محمد سعید میرزایی ، ناصر فیض و نشست مجموعه سپیدسرایان کشور را  حمید رضا شکار سری برعهده داشتند که صدها نفر از شاعران در این نشست ها به قرائت شعر پرداختند
نواییان شعر کودک را بخش دیگری از این همایش دانست که گیتی خامنه مجری موفق کودک به همراه آسیه حیدری این نشست را برگزار کردند و ترانه سرایان نیز در کنار امیر ارجینی و سامی تحصیلداری به خواندن سروده های خود پرداختند که مورد نقد و نظر اساتید قرار گرفت .
این مقام مسئول تصریح کرد: اختتامیه این گردهمایی به شعرخوانی اساتید و اهدای لوح به فعالان عرصه ادبیات و اهدای جایزه به منتخبین صاحب کتاب هر استان اختصاص یافت و بیش از هزار جلد کتاب جمع آوری شده از شرکت کنندگان همایش در پایان مراسم به علاقه مندان اهدا شد.
گفتنی است اجرای موسیقی محلی از دیگر قسمتهای این همایش محسوب می شد و در حاشیه همایش اقوام مختلف ایرانی با برپاکردن سیاه چادرها و ارائه صنایع دستی و غذای محلی خود پذیرای شاعران ، نویسندگان و هنرمندان سراسر کشور بودند که نوای موسیقی محلی هر قوم به غنای این همایش افزود.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
برچسب :شاعر همایش آوای ایل