Menu
EN

مشاهده خبر

تعداد بازدید:27 | تاریخ انتشار: 1396/6/19

تشکیل کمیته " استقبال از مهر" درشرق پایتخت

 
شهردار منطقه 8،از تشکیل "ستاد معین بازگشایی مدارس" به منظور اتخاذ تدابیر ویژه ترافیکی، فرهنگی، عمرانی و ایمنی همزمان با پایان تعطیلات تابستانی در قالب اجرای برنامه های "طرح استقبال از مهر" سال تحصیلی 97-96 در این منطقه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 8، مهندس نوری در ابتدای این جلسه با بیان این موضوع که اعمال مديريت يكپارچه و هماهنگ،حتمهید امكانات مورد نیاز و انجام اقدامات لازم براي دسترسي محصلین به مراكز آموزشي از وظايف مهم مديريت شهري و نیازمند انجام هماهنگي و همكاري و برنامه هاي ويژه بین بخشي و فرابخشي است، گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلي جديد در كلان شهر تهران، نزديك به دو میلیون نفر از محصلین و دانشجويان به مراكز آموزشي مراجعه مي کنند که اين تعداد سفر به مراكز تحصیلي و آموزشي در ساعاتي مشخص بر حجم ترافیك و ازدحام جمعیت در معابر و تقاضا براي استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي می افزاید.
وی  با اشاره به وجود 164 مدرسه و مجموع 4200 دانش آموز در منطقه 8  افزود: بارزترين ويژگي طرح استقبال از مهر 97-96؛ نظم بخشي به جريان ترافیك با رويكردهاي آموزشي و ارتقاي فرهنگ عبور و مرور و استفاده از حمل و نقل عمومي، تكمیل و فراهم نمودن زير ساخت هاي لازم جهت رعايت قوانین و مقررات راهنمايي و رانندگي است.
شهردارمنطقه 8 طی این جلسه هماهنگی که باحضور ، معاونین حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست، امور اجتماعی و فرهنگی، فنی و عمرانی، شهرداران نواحی سه گانه و... برگزار شد، خاطرنشان کرد: ارتقاء نحوه همكاري و تعامل شهرداري و آموزش و پرورش شهر تهران و ساير دستگاه هاي مرتبط نیاز به چاره انديشي و برنامه ريزي دقیق و شناخت اولویت ها دارد.
وی به توزیع لوح فشرده خط سفید و پسماند همزمان با شروع سال تحصیلی در میان دانش آموزان اشاره کرد و بیان داشت: به منظور رفاه حال شهروندان و کسب رضایت آنان ، با همکاری شرکت توسعه همیان شهر ، تمامی غرفه های بازیافت به دستگاه کارتخوان مجهز شده اند و شهروندان می توانند در ازاء تحویل پسماندهای خشک به غرفه ها کارت شهروندی دریافت نمایند. همچنین این کارتها  علاوه بر ذخیره مبلغ پسماندهای خشک تحویل شده به غرفه ، قابلیت استفاده در ناوگان حمل و نقل شهری( مترو، اتوبوس و ...) را داراست.
 شهردار منطقه 8 از اجرای طرح همیار بازیافت با همراهی کودکان در سرای محلات شرق تهران خبر داد و گفت: در طرح همیاران بازیافت که در راستای کمپین آسمان آبی- زمین پاک به اجرا در می آید، کودکان می توانند ضمن دریافت آموزش های لازم در این خصوص همیار بازیافت شوند.
نوری در ادامه با اشاره به اقدامات اجرايی جهت روان سازي و ايمن سازي ترافیك در سطح منطقه  8همزمان با سال تحصیلی جدید، یادآور شد: تمامی تمهیدات و پیش بینی لازم به منظور آماده سازی، تسهیل و روان سازی ترافیک در روزهای ابتدایی مهر ماه، تعمیر و تجهیز مدارس، شستشو و نظافت داخل و خارج مدارس، نصب بنرهای آموزشی و خیر مقدم به دانش آموزان و مدیران، نصب علایم و تجهیزات ایمنی و ترافیکی و اجرای خط کشی عابر پیاده، بازبینی تاسیسات برقی و مکانیکی، لکه گیری و بهسازی معابر عبوری منتهی به مدارس ورودی غربی پایتخت تا زمان بازگشایی مدارس به صورت کامل اجرایی می شود.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
برچسب :استقبال از مهر